דברים שחשוב לדעת

מידע כללי

משלוחים

הלקוח אחראי לחיובים נוספים בגין מכס או מע”מ שיחולו על החבילה. אין באפשרותנו לגבות מכם את החיוב הזה מראש מאחר ואין לנו דרך להעביר את התשלום לשלטונות המס בישראל. בכדי לצפות מראש את החיובים הנוספים, יש לעיין באינפורמציה באתר לגבי מכס ומע”מ, על מנת למנוע הפתעות בעלויות נוספות.

במידה והלקוח סרב לקבל את החבילה והחבילה חזרה אלינו, הלקוח יצטרך לשאת בעלות משלוח החבילה אליו וחזרה לארה”ב.

בעת רכישה מ”החנות שלנו” תחויבו מראש על המשלוח, אך במידה ורכשתם מאתרים אחרים או באמצעות “רוכשים עבורך”, נצטרך לחכות עד שהמוצרים יגיעו אלינו למחסנים על מנת לחשב את עלות המשלוח במדויק. חלק מהחברות שולחות את המוצרים בחבילות גדולות בהרבה מגודל המוצר וחלקן אינן מציינות את משקל המוצר, כך שקשה להעריך מראש את עלות משלוח החבילה.

יש אתרי קניות ששולחים ישירות לישראל ומחשבים גם את עלות משלוח החבילה. העלות מתבססת על משקל ונפח מוערכים עם מקדמי ביטחון של עשרות אחוזים המביאים את עלויות משלוח החבילה למחירים גבוהים בהרבה ממה שניתן לגבות בפועל. אנו מעדיפים לחכות למוצרים ולארוז אותם באופן בטוח ומינימלי ורק אז לבדוק את עלויות משלוח החבילה לישראל.

לפרטים, יש להיכנס ל- מידע > עלויות > עלויות משלוח

לרוב האתרים אמריקאים המאפשרים משלוחים לישראל אין עניין עסקי לתת ללקוח הישראלי יחס מיוחד ומחירים מוזלים ביחס לשוק האמריקאי, השוק הישראלי הוא קטן מאוד ולא כל-כך אטרקטיבי

החזרות

אם הלקוח מעוניין להחזיר מוצרים שנקנו דרך אתרים אחרים, יש להחזיר את המוצר ישירות לחנות ממנה נקנה. יש לבדוק עם החברה מה התקנון לגבי החזרות לפני המשלוח. יש חברות שלא יקבלו את המוצר אם עברו יותר מ- 30 יום או שאינן מקבלות החזרות בכלל. ברוב החברות יתבקש הלקוח למלא פרטים לגבי ההחזרה על מנת שההחזרה תאושר. יש לידע אותנו לגבי החזרה על מנת שנוכל לחכות למוצר שיחזור ולשלוח אותו חזרה אליכם.

אם אתם זקוקים לעזרתנו בעניין החזרת מוצר, נשמח לעזור!

ביטולים